Filozofická Fakulta
Ústav pro klasickou arecheologii

Výstava "В сердце Азии. 10 лет чешско-узбекской экспедиции в Средней Азии"

V pátek 13. září proběhlo v Archeologickém muzeu v Termezu, krajském městě Surchandarijské oblasti v jižním Uzbekistánu, slavnostní zahájení výstavy

В сердце Азии. 10 лет чешско-узбекской экспедиции в Средней Азии.

Výstava - ukázka panelu

Otevření výstavy se zúčastnil velvyslanec ČR v Uzbekistánu pan Hynek Pejcha, velvyslanecký tajemník pan Roman Masařík, zástupkyně hokima (hejtmana) Surchandarijské oblasti paní Mavluda Kabulová a vědecký prorektor Termezské státní univerzity v Termezu prof. Šapulát Šajdullaev.

GALERIE FOTOGRAFIÍ

L. Stančo a doktorand Taškentské státní univerzity Ališer Šajdullaev při této příležitosti obdrželi čestná uznání hakima oblasti za vynikající propagaci kultury Surchandarji ve světě.

Výstava, oslavující 10 let společné práce společné česko-uzbecké archeologické expedice, sestává z 9 obrazových a textových panelů a cca 160 předmětů, pocházejících z archeologického výzkumu česko-uzbecké expedice na lokalitě Džandavláttepa. Jde většinou o drobné nálezy: šperky, mince, terakoty, bronzové, železné a kamenné nástroje a samozřejmě keramické nádoby a lampy.

Více o účasti a dalším programu pana velvyslance H. Pejchy na stránkách zastupitelského úřadu.

Výstavu doprovází také brožurka, vydaná FF UK "Археологическое исследование Джандавлаттепа и Шерабадского района". Výstava navázala na podobnou výstavku v češtině, která na FF UK probíhala v prosinci 2012 - únoru 2013, tehdy ovšem bez vlastních nálezů.

Aktuality ÚKAR

Aktualizovanou dobu knihovny v ZS 2018/2019 najdete v sekci Knihovna.

27. září 2018